XIII Konkurs Ortograficzny „Ortografia na medal”

Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów zaprasza uczniów klas 5 i 6 szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w trzynastej już edycji Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal”, organizowanego pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Konkurs od lat cieszy się uznaniem ze względu na to, iż jego formuła, oparta na sprawdzeniu zarówno umiejętności poprawnego zapisywania wyrazów, jak i świadomego stosowania w praktyce reguł pisowni, wyklucza przypadkowość wyników, a jego laureaci mogą z pełnym wewnętrznym przekonaniem stwierdzić, iż ortografię znają na tytułowy medal.

Wojewódzki finał konkursu odbędzie się 16 marca 2013 roku (sobota) w Zespole Szkół Samochodowych im. Czesława Orłowskiego w Warszawie, a uroczyste zakończenie z rozdaniem nagród 20 kwietnia 2013 roku w Muzeum Niepodległości (al. Solidarności 62).

Szczegółowe informacje, regulamin i harmonogram konkursu oraz wzory dokumentacji konkursowej do pobrania w załączonym dokumencie.

Pobierz dokument